KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10851103
*
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
Utrop:
1.200 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:37:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 19:59:26
1
2.000 kr
23/1 12:18:53
1
Vinnande bud
23/1 17:29:52
2
1.500 kr
23/1 17:29:52
1
1.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:30:26
2
2.400 kr
23/1 17:30:26
1
2.600 kr (Budbetjänt)
23/1 17:31:14
2
3.000 kr
23/1 17:31:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1103
Akvareller
F Lindström, 6 st, 15x22
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/1 19:59:26 | 1 | 2.000 kr |
| 23/1 12:18:53 | 1 | Vinnande bud |
| 23/1 17:29:52 | 2 | 1.500 kr |
| 23/1 17:29:52 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 23/1 17:30:26 | 2 | 2.400 kr |
| 23/1 17:30:26 | 1 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
| 23/1 17:31:14 | 2 | 3.000 kr |
| 23/1 17:31:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller f lindström vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:04



